تاثیر قهوه در پیشگیری از سرطان‌ در زنان | فضا 2 موزیک

تاثیر قهوه در پیشگیری از سرطان‌ در زنان | فضا 2 موزیکپیشنهاد کاغذی

6 روز قبل

پیشنهاد کاغذی

4 هفته قبل

تاثیر قهوه در پیشگیری از سرطان‌ در زنان

تاریخ انتشار ۱۹ بهمن, ۱۳۹۳

پزشکان معتقدند مصرف قهوه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مخاط رحم را در زنان کاهش دهد.

در این بررسی پزشکان با بررسی اطلاعات مربوط به بیش از ۴۵۶ هزار زن، عادات غذایی ۲۸۰۰ نفر از آنان را که به سرطان مخاط رحم مبتلا بودند مورد ارزیابی قرار دادند و در نهایت مشخص شد زنانی که روزانه چهار فنجان قهوه مصرف می‌کنند نسبت به آنهایی که کمتر از یک فنجان در روز قهوه می‌نوشند ۱۸ درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان مخاطر رحم هستند.

«ملیسا مریت» از کالج سلطنتی لندن که سرپرستی این مطالعه را برعهده داشته گفت: مشاهده این نتیجه که مصرف میزان بیشتری از قهوه با کاهش خطر ابتلا به سرطان مخاط رحم ارتباط دارد موضوعی دور از ذهن نبود چرا که با نتایج بدست آمده در مطالعات پیشین مطابق بوده است.

مریت همچنین افزود: در این بررسی ۸۴ ماده خوراکی و مغذی مورد ارزیابی قرار گرفت که بیشتر مواد غذایی آزمایش شده، ارتباط پیوسته‌ای با خطر سرطان مخاط رحم نداشتند. در این مطالعه نیز رابطه علت و معلولی بین نوشیدن قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان مخاط رحم مشخص نشده است.

پزشکان انگلیسی به طور قطع نمی‌دانند چرا مصرف قهوه خطر ابتلا به این سرطان را کاهش می‌دهد هرچند این احتمال وجود دارد که قهوه با تغییر در نسبت هورمون‌ها سطح استروژن را در بدن کاهش داده و در نتیجه احتمال ابتلا به سرطان را بکاهد. به گفته پزشکان در صورتی که نسبت بین استروژن و پروژسترون تغییر کند و میزان استروژن بیشتر شود، خطر ابتلا به سرطان مخاط رحم افزایش می‌یابد.

در یک مطالعه جدید، محققان دریافتند که نوشیدن سه تا چهار فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان آندومتر را تقریبا یک پنجم کاهش دهد.

سرطان آندومتر که در پوشش داخلی بدن زنان است ابتدا با نام آندومتر آغاز می شود . این بیماری در زنان زیر سن ۴۵ نادر است اما در سنین بالا بسار شایع است.

در این مطالعه تازه که در مجله اپیدمیولوژی سرطان چاپ شده است محققان دریافتند کافئین می تواند این بیماری را به تاخیر بیاندازد و با آن مبارزه کند.

سرطان اندومتر در زنان سفید پوست کمی شایع تر است، اما زنان سیاه پوست بیشتر احتمال دارد در صورت ابتلا به آن جان خود را از دست بدهند. زنانی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند، ۳.۵ برابر بیشتر احتمال ابتلا به سرطان آندومتر از کسانی که وزن طبیعی دارند مبتلا می شوند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *